Gave til ny stadion
Åkra idrettslag skal endelig i gang med bygging av ny stadion i Idrettsparken. Den skulle i utgangspunktet stått klar allerede, men har blitt utsatt på grunn av pandemien. Vi fikk være med da idrettslaget signerte kontrakt med de forskjellige leverandørene, og overrakte en gave fra banken på 250.000 kroner
Det er gjort store investeringer i Åkra Idrettspark de siste årene. «Hvis vi kan være med å bidra til at en person klarer å holde seg vekke fra andre ting som rus og den type ting så er de pengene vel investert, sier daglig leder i Åkra Idrettslag, Glenn Ivan Hemnes.
Vi har mange medlemmer i klubben, og sliter med å tilby treningstider som ungene ønsker. Nå har vi leid bane på Ferkingstad og treningstider i Storhall Karmøy. Når denne banen er på plass, skal vi klare å tilby treningstider til alle våre medlemmer i Idrettsparken, sier Hemnes videre».